Media: FC Barcelona dogadała się z Lautaro Martinezem. Wiadomo, jakich piłkarzy zaoferuje Interowi

Media: FC Barcelona dogadała się z Lautaro Martinezem. Wiadomo, jakich piłkarzy zaoferuje Interowi
Nicolo Campo / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 23 maj 2020 | 08:57
FC Barcelona ustaliła warunki kontraktu z Lautaro Martinezem - twierdzi radio Cadena COPE. Teraz mistrzowie Hiszpanii negocjują z Interem Mediolan.
Barcelona w argentyńskim napastniku widzi następcę Luisa Suareza. Sam piłkarz chce przeprowadzić się do Hiszpanii - miał już dogadać się z potencjalnym pracodawcą. Cadena COPE nie podaje szczegółów porozumienia, ale wcześniej informowano, że 22-latek mógłby na Camp Nou zarabiać nawet 10 mln euro rocznie.
Argentyńczyka można wykupić z Interu za 111 mln euro, ale Barcelona - co zrozumiałe - nie pali się do wydawania takiej kwoty. Obecnie kluby rozmawiają o innej formie transferu. Poza pieniędzmi do Mediolanu miałby trafić jeden albo nawet dwóch piłkarzy. W grę wchodzą Ivan Rakitić, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo i Arturo Vidal. W przypadku każdego z nich zmiana klubu jest możliwa nie tylko na zasadzie transferu definitywnego, ale też wypożyczenia.
Potwierdzenia transferu nie należy się spodziewać przed końcem czerwca. Cadena COPE jako powód podaje kwestie finansowe i administracyjne.
Źródło: Cadena COPE

Dyskusja 2

23 maj 2020 | 11:19
0
A to nie jest tak, że pierw muszą się dogadać kluby, a dopiero można negocjować z samym zawodnikiem? Druga sprawa- rozumiem kryzysy, wymiany zawodników itd., ale moim zdaniem (o ile te wszystkie newsy mają w sobie choć trochę prawdy) Barcelona oferując "niepotrzebny szrot" przy każdym łączonym nazwisku ośmiesza się. Może niech to zadziała w drugą stronę- Inter weźmie Griezmanna, część zapłaci pieniędzmi, ale dorzuci jeszcze Ranocchię i Borje Valero. Ciekawe, czy wtedy Katalończycy byliby skłonni do rozmów.
23 maj 2020 | 15:24
0
Mądrze piszesz. Też mnie bawią te newsy i oferty typu kilo szrotu za megagwiazdę.