Media: FC Barcelona złożyła ofertę Manchesterowi City. Ujawniono szczegóły propozycji i żądania Anglików

Media: FC Barcelona złożyła ofertę Manchesterowi City. Ujawniono szczegóły propozycji i żądania Anglików
Xinhua/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 2 gru 2021 | 19:57
W ostatnich dniach w hiszpańskich mediach sporo pisano na temat możliwy przenosin Ferrana Torresa do FC Barcelony. Dziennikarze "Catalunya Radio" ujawnili, jak przebiegały rozmowy między "Blaugraną" oraz Manchesterem City.
Do Anglii wybrał się niedawno dyrektor ds. futbolu w drużynie ze stolicy Katalonii, Mateu Alemany. Początkowo wydawało się, że będzie negocjował wypożyczenie Raheema Sterlinga. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.
Dalsza część tekstu pod wideo
W mediach gruchnęła wiadomość, że "Barca" zagięła parol na Ferrana Torresa. Hiszpan także ma być zdecydowany na grę na Camp Nou, a o zgodę na transfer poprosił Pepa Guardiolę.
Szkoleniowiec prrzystał na dopięcie transakcji, ale zastrzegł jednocześnie, że do porozumienia muszą dojść oba kluby. To okazało się znacznie trudniejsze.
Jak donosi "Catalunya Radio", włodarze Barcelony oferowali za zawodnika 40 milionów euro. Próbowali także włączyć do operacji niektórych swoich zawodników.
Nie byli to jednak piłkarze, którzy zdaniem Manchesteru City okazaliby się wzmocnieniem. Chętnie powitaliby Nico Gonzaleza lub Frenkiego de Jonga, ale ta dwójka nie jest na sprzedaż.
Według dziennikarzy "The Citizens" zgodziliby się na oddanie Torresa za 70-80 milionów euro. Wydaje się jednak niemożliwe, aby mająca problemy finansowe "Barca" znalazła takie pieniądze.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Catalunya Radio

Dyskusja 11