Media: Jest chętny na kupno Śląska Wrocław. Finalizacja przejęcia coraz bliżej

Media: Jest chętny na kupno Śląska Wrocław. Finalizacja przejęcia coraz bliżej
Mateusz Porzucek/Pressfocus
Autor:Hubert Kowalczyk27 Wrz 2023 | 14:21
Śląsk Wrocław niebawem może zmienić właściciela. Na ten moment polskim klubem kieruje Urząd Miasta Wrocław.
W okolicach 2007 roku Śląsk Wrocław został skomunalizowany przez miasto. W listopadzie 2013 roku Urząd Miasta odkupił zaś 51% akcji WKS-u od cypryjskiej spółki Zygmunta Solorza.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od tamtego czasu trwają poszukiwania nowego właściciela, który mógłby przejąć klub z Ekstraklasy. Teraz wygląda na to, że oczekiwanie w końcu dobiegnie końca.
Dziennikarz Piotr Potępa przekazał, że do Urzędu Miasta zgłosiła się firma Westminster. Chociaż dokładna kwota inwestycji nie została podana, to wspomniany reporter jest zadania, że jest ona wystarczającą, aby przekonać obecnego właściciela.
- Firma Westminster spełniła oczekiwania Urzędu Miasta i wpisała w umowę inwestycyjną kwotę, którą jest w stanie rocznie finansować Śląsk Wrocław. Dokumenty zostały przekazane. (...) Czas na ruch Urzędu - napisał na Twitterze.
Przejęcie "Wojskowych" ma być zależne od otrzymania potwierdzenia dotyczącego faktycznych możliwości finansowych. Jeśli potrzebne dane zostaną przekazane, klub powinien trafić w nowe ręce.
Westminster to niemiecka firma z rynku nieruchomości. Spółka interesuje się Śląskiem Wrocław od dłuższego czasu. Pierwsze konkrety na jej temat pojawiły się już w czerwcu bieżącego roku.
Źródło: Twitter

Dyskusja 0