Media: Nowa koncepcja PSG ws. następcy Mauricio Pochettino. Ciekawy kandydat na kolejnego trenera

Media: Nowa koncepcja PSG ws. następcy Mauricio Pochettino. Ciekawy kandydat na kolejnego trenera
Foto LIONEL URMAN/SIPA/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 16:46
Los Mauricio Pochettino jako trenera PSG wydaje się całkowicie przesądzony. Jak donosi "Le Parisien", mistrzowie kraju myślą nad zatrudnieniem Christophe'a Galtiera.
Argentyńczyk sięgnął co prawda ze stołeczną ekipą po triumf w Ligue 1, lecz ambicje tego klubu są zdecydowanie wyższe. Niepowodzeniem po raz kolejny zakończył się występ w Lidze Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Paris Saint-Germain stoi u progu wielkich zmian. Odpowiedzialny za nie ma być przede wszystkim Luis Campos, który zastąpi Leonardo na stanowisku dyrektora sportowego. Ma to stać się jeszcze w tym tygodniu.
Pierwszym zadaniem działacza jest znalezienie nowego trenera. Pochettino ma zostać zwolniony najpóźniej w przyszłym tygodniu, a być może nawet w ciągu kilku dni. Takie informacje przekazali dziennikarze "Le Parisien".
Jak informowali w poniedziałek, Campos chciał zatrudnić na stanowisku szkoleniowca swojego rodaka, Rubena Amorima. Ten temat jest już jednak nieaktualny - trener Sportingu nie trafi na Parc des Princes.
Wykluczono też możliwość zatrudnienia Thiago Motty. Obecnie pomysłem numer jeden jest za to sprowadzenie Christophe'a Galtiera, czyli obecnego opiekuna Nicei.
Rok temu Francuz wraz z Lille sensacyjnie sięgnął po mistrzostwo kraju, detronizując właśnie PSG. W klubie współpracował z Camposem. Obaj doskonale się więc znają. Na razie nie wiadomo jednak, jak sam Galtier zapatruje się na możliwość pracy w Paryżu.
Źródło: Le Parisien