Media: Nowy napastnik na celowniku Rakowa Częstochowa. To on zastąpi Iviego Lopeza? "Priorytet transferowy"

Media: Nowy napastnik na celowniku Rakowa Częstochowa. To on zastąpi Iviego Lopeza? "Priorytet transferowy"
Łukasz Sobala / press focus
Poważna kontuzja Iviego Lopeza spowodowała, że Raków Częstochowa może tego lata sprowadzić nowego ofensywnego zawodnika. Najnowszy trop prowadzi do francuskiej Ligue 2.
Największa gwiazda "Medalików" w pierwszym letnim sparingu zerwała więzadła krzyżowe. Iviego Lopeza na boisku nie zobaczymy przez wiele miesięcy - może nawet stracić cały sezon.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przed drużyną Dawida Szwargi walka w eliminacjach do europejskich pucharów. Na początek rywalizacji o Ligę Mistrzów polski zespół zmierzy się z estońską Florą Tallin.
Ostatnie wydarzenia spowodowały, że Raków aktywnie rozgląda się za wzmocnieniem ofensywy. Do tej pory pojawiały się przede wszystkim wieści z polskiego rynku.
Na radarze klubu znaleźli się choćby Luis Fernandez, związany ostatnio z Wisłą Kraków, czy gwiazda Jagiellonii Białystok - Jesus Imaz. Ekipa z Podlasia nie chce jednak sprzedawać Hiszpana.
Francuski dziennikarz, Mohamed Toubache-Ter, twierdzi z kolei, że Raków zwrócił uwagę na napastnika z Ligue 2. To Belg Baptiste Guillaume, grający ostatnio w barwach Guingamp.
Określony on został nawet jako "transferowy priorytet" mistrzów Polski. 29-latek w minionym sezonie rozegrał 36 oficjalnych spotkań we Francji. Jego bilans to dziewięć bramek i pięć asyst. Niemiecki "Transfermarkt" wycenia go na 1,2 miliona euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik01 Jul 2023 · 15:58
Źródło: Mohamed Toubache-Ter

Przeczytaj również