NA ŻYWO
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Ważny dzień dla Lecha i Rakowa. Stawką awans do LKE
  • Eksperci zapowiadają mecze polskich drużyn w Europie

Media: EURO lub piłkarski mundial w Polsce?! Wielkie plany PZPN-u i Ministerstwa Sportu

Media: EURO lub piłkarski mundial w Polsce?! Wielkie plany PZPN-u i Ministerstwa Sportu
Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 10 Cze 2022 | 09:31
Dwa dni temu minęło równo 10 lat od inauguracyjnego meczu EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Okazuje się, że oba kraje chcą ponownie zorganizować czempionat. Takie informacje podał serwis "GOL24.pl".
Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się za dwa lata w Niemczech. Wciąż nie znamy natomiast organizatorów EURO 2028 oraz 2032. Angielskie media informowały, że ten pierwszy turniej ma zostać przyznany Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do roli gospodarza aspirowali także Rosjanie, ale ze względu na inwazję tego kraju na Ukrainę mogą zapomnieć o przyznaniu imprezy. Niewykluczone, że z tej sytuacji postanowi skorzystać Polski Związek Piłki Nożnej.
Sensacyjne informacje w tej sprawie przedstawił portal "GOL24.pl". Według dziennikarza tego serwisu, Jacka Kmiecika, Polska chce zabiegać o możliwość organizacji turnieju wspólnie z Ukrainą.
To pomysł, który zrodził się w Ministerstwie Sportu i Turystyki i bardzo spodobał się Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Nasz kraj zamierza zorganizować turniej w 2028 lub 2032 roku.
- Polskie władze liczą na wyrozumiałość kierownictwa UEFA przy zgłoszeniu współgospodarza Euro – pogrążonej w wojennej pożodze Ukrainy oraz wparcie wiceprezydenta UEFA, Zbigniewa Bońka w wyborze polsko-ukraińskiej aplikacji - czytamy.
W przypadku odrzucenia aplikacji Polska może starać się nawet o organizację piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Wszystko wskazuje na to, że odbędą się one na kontynencie europejskim.
Źródło: GOL24.pl

Dyskusja 27