Media: Piłkarz Lecha Poznań przenosi się do Legii Warszawa! "Sprawa jest już przesądzona"

Media: Piłkarz Lecha przenosi się do Legii! "Sprawa jest już przesądzona"
Adam Starszynski / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 17 maj 2022 | 15:58
Pedro Tiba w przyszłym sezonie nie będzie grał już w Lechu Poznań. Portugalczyk zdecydował się na sensacyjny ruch i przenosiny do Legii Warszawa. O jego decyzji informuje portal "Legia.net".
33-latek ma kontrakt, który obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu. Jest w nim opcja przedłużenia o kolejny rok, ale wszystko wskazuje na to, że nie zostanie ona aktywowana.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piłkarz miał bowiem propozycje z innych klubów PKO Ekstraklasy. Informowaliśmy o zainteresowaniu Jagiellonii Białystok, a "Weszło" ujawniło, że o Tibę stara się też warszawska Legia.
Transfer do odwiecznego rywala byłby niewątpliwie wielkim ciosem dla fanów "Kolejorza", ale sprawa wydaje się przesądzona. Tak twierdzą dziennikarze portalu "Legia.net".
Według tych informacji Portugalczyk jest już dogadany ze stołecznym klubem i po zakończeniu sezonu przeniesie się na Łazienkowską. Lechowi nie udało się odwieść zawodnika od tej decyzji.
- Poznaniacy robili wszystko, by go zatrzymać, analizowali nawet nagrania z mistrzowskiej fety pod kątem tego, czy piłkarz śpiewał wulgarne piosenki o "Wojskowych" - czytamy.
Pedro Tiba nie będzie pierwszym piłkarzem, który zdecydował się na przenosiny z Lecha do Legii. Kibice "Kolejorza" rzadko wybaczali takie ruchy. O poprzednich przypadkach obszernie pisaliśmy TUTAJ.
Pozyskanie Portugalczyka nie będzie jedynym transferowym ruchem Legii w najbliższym czasie. Jak informowaliśmy jako pierwsi, pewne jest podpisanie umowy z Blażem Kramerem. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Legia.net