Media: Real Madryt poluje na wielki talent. "Królewscy" powalczą z Borussią Dortmund

Media: Real Madryt poluje na wielki talent. "Królewscy" powalczą z Borussią Dortmund
Marco Iacobucci Epp/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 16 mar 2020 | 18:30
Zdaniem hiszpańskiego dziennika "AS" Eduardo Camavinga znalazł się na celowniku Realu Madryt. "Królewscy" są pod wrażeniem umiejętności 17-latka, który przez Transfermarkt wyceniany jest najwyżej na świecie spośród piłkarzy poniżej 18. roku życia. Hiszpański klub będzie musiał rywalizować o pomocnika z Borussią Dortmund.
Choć Eduardo Camavinga w listopadzie skończył dopiero 17 lat, już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie czołowych klubów na Starym Kontynencie. W Rennes stał się jednym z podstawowych zawodników, zadebiutował też w młodzieżowej reprezentacji Francji. Wiele wskazuje na to, że latem zmieni otoczenie.
Przez niemiecki portal Transfermarkt.de Camavinga jest wyceniany na 42 miliony euro - to najwyższa wartość na świecie, jeśli chodzi o piłkarzy poniżej 18. roku życia. Rennes prawdopodobnie będzie chciało zarobić na sprzedaży swojego piłkarza jeszcze więcej. Mówi się o kwocie w wysokości co najmniej 60 milionów euro.
Do tej pory głównym faworytem do sprowadzenia Francuza była Borussia Dortmund. Hiszpański "AS" donosi jednak, że młodym piłkarzem poważnie zainteresowany jest także Real Madryt. "Królewscy" upatrują w Camavindze zmiennika, a w przyszłości następcy Casemiro. Brazylijczyk w ostatnich tygodniach nie zachwycał i jego przyszłość na Santiago Bernabeu stoi pod znakiem zapytania.
Według hiszpańskich dziennikarzy Borussia nie ma zamiaru licytować się z Realem i jeśli "Królewscy" znacząco przebiją niemiecki zespół, będą zdecydowanymi faworytami do sprowadzenia 17-latka. Eduardo Camavinga w tym sezonie rozegrał aż 36 meczów dla Rennes. Zdobył jednego gola i zanotował dwie asysty.
Źródło: as.com