Media: Tomas Pekhart porozumiał się z nowym klubem. Legia Warszawa zostanie na lodzie?

Media: Tomas Pekhart porozumiał się z nowym klubem. Legia Warszawa zostanie na lodzie?
Michal Kosc/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 04 Sie 2022 | 20:44
Tomas Pekhart od początku lipca nie jest już piłkarzem Legii Warszawa. "Wojskowi" wciąż starali się jednak przekonać napastnika do podpisania nowej umowy. Tureckie media twierdzą, że Czech wybrał ofertę tamtejszego Gaziantep FK.
Doświadczony snajper spędził przy Łazienkowskiej 2,5 roku. Legia chciała przedłużyć z nim współpracę, ale problemem były wymagania finansowe piłkarza, który liczył na sporą pensję. Miał oferty od kilku różnych klubów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wśród nich znajdował się również Raków Częstochowa. Na sprowadzenie wysokiego napastnika nalegał przede wszystkim Marek Papszun. Ostatecznie obie strony nie doszły jednak do porozumienia.
W Legii Pekharta widział Kosta Runjaic, który rozmawiał z czeskim snajperem. Niemiecki szkoleniowiec nie ukrywał, że ma nadzieję na zakontraktowanie napastnika, szczególnie w obliczu kontuzji Blaża Kramera.
- Rozmawiamy z Tomasem Pekhartem. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Być może jednak trafi do nas jakiś inny napastnik. Jesteśmy pod presją, a to na pewno nie pomaga w przeprowadzeniu transferu - mówił na czwartkowej konferencji prasowej.
Wygląda jednak na to, że warszawianie zostaną na lodzie. Tak wynika przynajmniej z wpisu tureckiego dziennikarza, Aliego Budaka. Według niego Pekhart porozumiał się już z nowym klubem.
Tym ma być nie Legia, ale turecki Gaziantep FK. To piętnasty zespół poprzedniego sezonu tamtejszej ekstraklasy. Do niedawna w tej drużynie grał między innymi Paweł Olkowski.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Ali Budak

Dyskusja 14