Znamy nowy termin mistrzostw Europy! UEFA zdecydowała się na przeniesienie turnieju [AKTUALIZACJA]

Znamy nowy termin mistrzostw Europy! UEFA zdecydowała się na przeniesienie turnieju [AKTUALIZACJA]
Mircea Moira / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 17 mar 2020 | 12:08
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami UEFA zdecydowała się na przeniesienie EURO 2020 na kolejny rok. "The Telegraph" jako pierwszym poinformował, że europejska federacja chciałaby, aby wszystkie krajowe rozgrywki skończyły się do 30 czerwca. Podano też nowy termin mistrzostw Europy.
Na wtorek UEFA zaplanowała dwie wideokonferencje. O godzinie 10:00 rozpoczęły się rozmowy z przedstawicielami największych europejskich lig, klubów, a także piłkarzy. Na 13:00 zaplanowane było natomiast spotkanie z 55 krajowymi związkami piłkarskimi. W mediach już teraz pojawiają się jednak pierwsze przecieki na temat propozycji, na jakie zdecydowała się europejska federacja.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jako pierwszy informacje podał brytyjski "The Telegraph". Dziennikarze z Anglii uważają, że UEFA chce dograć obecny sezon już do 30 czerwca. W tym czasie miałyby się zakończyć rozgrywki krajowe, a także Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Ten scenariusz może być jednak trudny do zrealizowania. Na razie wciąż nie wiadomo, kiedy będzie możliwe wznowienie rozgrywek.
Podobne informacje podaje również Paweł Kapusta z "WP Sportowe Fakty". Według jego ustaleń ostateczna decyzja należeć będzie jednak do krajowych federacji - to właśnie kraje członkowskie UEFA mają odnieść się do propozycji europejskiej federacji i zdecydować o tym, czy akceptują rozwiązania włodarzy europejskiej piłki.
W artykule opublikowanym w "Sportowych Faktach" umieszczono również nową datę mistrzostw Europy. Turniej miałby odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Przeniesienie go w czasie wydaje się praktycznie pewne. Duńskie media informowały wcześniej, że UEFA odwołała rezerwacje hotelowych pokoi w Kopenhadze na czas pierwotnie planowanego turnieju. To miasto ma być jednym z dwunastu gospodarzy europejskiego czempionatu.
AKTUALIZACJA - 13:35
Kolejne europejskie media informują o przeniesieniu mistrzostw Europy na kolejny rok. Wszyscy są zgodni - turniej odbędzie się w dniach 11.06-11.07.2021. Wiadomość potwierdziła także norweska federacja piłkarska.
Źródło: The Telegraph/WP Sportowe Fakty