Media: Wielka oferta Chelsea za nowego obrońcę. Błyskawiczna odpowiedź dla "The Blues"

Media: Wielka oferta Chelsea za nowego obrońcę. Błyskawiczna odpowiedź dla "The Blues"
Jim Dedmon-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus !
Autor: Maciej Pietrasik 04 Sie 2022 | 18:26
Londyńska Chelsea chce tego lata sprowadzić jeszcze jednego stopera. Według francuskiego "L'Equipe" Anglicy zaproponowali 75 milionów euro za Wesleya Fofanę. Leicester City odrzuciło jednak tę ofertę.
Defensywa "The Blues" ulegnie znacznej przebudowie w stosunku do poprzedniego sezonu. Kontraktów nie przedłużyli bowiem Antonio Ruediger oraz Andreas Christensen, odchodząc do Hiszpanii.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ich miejsce pozyskano na razie tylko Kalidou Koulibaly'ego. Londyńczycy chcieli kupić między innymi Julesa Kounde, ale sam piłkarz wolał ofertę od FC Barcelony.
Obecnie Chelsea skupia się przede wszystkim na negocjacjach ws. Wesleya Fofany. To właśnie obrońca Leicester City jest w tej chwili głównym celem ekipy ze Stamford Bridge.
Negocjacje z "Lisami" nie będą jednak łatwe. Jak donosi francuskie "L'Equipe", londyńczycy złożyli już pierwszą oficjalną ofertę. Opiewa ona na 75 milionów euro.
Choć mowa o wielkich pieniądzach, wciąż jest to za mała kwota dla Leicester City. Ekipa z King Power Stadium bez wahania odrzuciła propozycję ze stolicy, licząc na jeszcze większą sumę.
Angielskie media informowały wcześniej, że "Lisy" są gotowe sprzedać zawodnika za co najmniej 80 milionów funtów. Chelsea musiałaby więc zdecydować się na ogromny wydatek.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: L'Equipe

Dyskusja 15