NA ŻYWO
Obejrzyj w
Poznań vs Warszawa
Subskrybuj
  • Kolejny przegląd sytuacji w Lechu i Legii
  • "Kolejorz" wyeliminuje Vikingura? Kluczowy dzień przed mistrzem Polski
  • Zapowiedź meczu el. LKE połączona z konferencją Johna van den Broma

Zespół Kamila Glika w ogromnych tarapatach! Właściciel Benevento wycofał się z klubu, ryzyko degradacji

Zespół Kamila Glika w ogromnych tarapatach! Właściciel Benevento wycofał się z klubu, ryzyko degradacji
IPA/Pressfocus
Autor: Adam Kłos 28 Maj 2022 | 19:27
Z Włoch płyną szokujące informacje. Właściciel Benevento wycofał się z klubu, a drużynie Kamila Glika grozi degradacja.
Zespół "Czarownic" ten sezon spędził na zapleczu Serie A. Benevento miało szansę na powrót do elity, jednak w play-offach przegrało z Pisą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz przyszłość całego projektu stoi pod gigantycznym znakiem zapytania. Po siedemnastu latach Benevento opuszczają właściciele z rodziny Vigorito, bracia Oreste i Ciro.
- Prezes Oreste Vigorito pragnie zakomunikować miastu, drużynie, kibicom i wszystkim, którzy towarzyszyli mu przez te lata, że w ciągu najbliższych kilku dni spotka się z burmistrzem miasta, Clemente Mastellą, aby oddać w jego ręce Benevento - poinformowano w oficjalnym komunikacie cytowanym przez "La Gazzetta dello Sport".
Vigorito ogłosił także, że nie ma chęci, by zapisać klub na kolejny sezon w Serie B. Władze miasta muszą zatem pospieszyć się ze znalezieniem inwestora, który zdecyduje się kupić klub.
Jeśli proces sprzedaży Benevento nie przebiegnie w wystarczająco szybkim tempie, klub zostanie zdegradowany do czwartej ligi.
Warto dodać, że od dwóch lat piłkarzem Benevento jest Kamil Glik. Jego umowa z włoskim klubem obowiązuje do końca przyszłego sezonu.
Źródło: sport.tvp.pl/La Gazzetta dello Sport

Dyskusja 5