Ważne
W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Megan Rapinoe stawia za wzór Raheema Sterlinga i Kalidou Koulibaly'ego. "Wszyscy musimy tak reagować"

Megan Rapinoe
Źródło zdjęcia: Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com

Megan Rapinoe została wybrana najlepszą piłkarką minionego sezonu w plebiscycie FIFA The Best. Amerykanka wykorzystała okazję, by wygłosić swój apel do profesjonalnych piłkarek i piłkarzy.

Rapinoe często zabiera głos w ważnych społecznie tematach. Amerykanka uważa, że ze swojej pozycji w podobny sposób powinni korzystać także inni znani sportowcy.

- Mamy niesamowitą możliwość i przywilej bycia profesjonalnymi piłkarkami i piłkarzami. Odnosimy sukcesy i mamy odpowiednie narzędzia do tego, by zabierać głos. Proszę zatem was wszystkich byście z tej możliwości korzystali, docierali do ludzi, inspirowali ich i sprawiali, by nasza piękna dyscyplina czyniła świat lepszym - powiedziała Rapinoe.

Najlepsza piłkarka globu zdradziła, że zainspirowali ją m.in. Raheem Sterling i Kalidou Koulibaly. Obaj piłkarze otwarcie mówią o problemie rasizmu w społeczeństwie i sporcie.

- Sterling, Koulibaly, młoda kobieta z Iranu, którą spalono za poglądy - to właśnie historie, które mnie inspirują. Jeśli naprawdę chcemy wprowadzić znaczące zmiany, a moim zdaniem to najważniejszy cel, to wszyscy musimy reagować właśnie tak, jak Sterling czy Koulibaly. Gdybyśmy byli tak samo oburzeni zjawiskiem rasizmu jak oni. Gdybyśmy zareagowali z takim samym oburzeniem na homofobię jak gracze LGBT. Gdybyśmy wszyscy byli tak samo stanowczy w kwestii nierówności płac i brakiem inwestycji w żeński futbol jak kobiety. To by właśnie było najbardziej inspirujące - zakończyła Rapinoe.

Źródło: pilkanozna.pl
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

6
27 wrz 2019 | 11:21
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A w domu i tak mop i gary czekają.
24 wrz 2019 | 13:04
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Sterling, Koulibaly, młoda kobieta z Iranu, którą spalono za poglądy... Co to rozstrzał osobowości....?! Jasna kurwa i sto milicjantów...
24 wrz 2019 | 12:46
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"Gdybyśmy wszyscy byli tak samo stanowczy w kwestii nierówności płac i brakiem inwestycji w żeński futbol jak kobiety." - to skończylibyśmy jak w Wenezueli lub Korei Północnej. Nie ma zainteresowania, nie ma sponsorów - nie ma pieniędzy. Nikt przecież piłkarek nie okrada. Tak działa rynek, jak się nie podoba może zmienić zawód.
24 wrz 2019 | 11:43
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jezeli wierzysz ze gejem sie nie rodzisz tylko stajesz przez zly wplyw spoleczenstwa/kultury albo wierzysz ze malzenstwo to kobieta + mezczyzna to jestes homofobem... Cos co kiedys bylo "oczywista oczywistoscia" teraz nazywane jest homofobia i z tymi wlasnie postepakami trzeba walczyc
24 wrz 2019 | 11:35
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Krótkie włosy farbowane na fioletowo... Myślę sobie na bank głupia pizda. Czytam wypowiedz i odczuwam satysfakcję że się nie myliłem.
27 wrz 2019 | 21:54
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
rozsmieszyles mnie do łez, posdrowienia
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.