Michał Helik bohaterem Barnsley FC, dwa gole Polaka! Porażka Derby County, grali Bielik i Jóźwiak

Michał Helik bohaterem Barnsley, dwa gole Polaka! Porażka Derby County, grali Bielik i Jóźwiak
Barnsley FC
Michał Helik został bohaterem w starciu Barnsley z Huddersfield. Jego drużyna wygrała 2:1, a polski stoper zdobył obie bramki. W barwach Derby County podczas meczu z Preston grali Krystian Bielik oraz Kamil Jóźwiak. Ich drużyna po golu w samej końcówce przegrała 0:1.
Odkąd Michał Helik został zawodnikiem Barnsley, zazwyczaj wychodzi w pierwszym składzie podczas kolejnych meczów Championship. Tak było też w Boxing Day - Polak od początku wystąpił w domowym starciu z Huddersfield.
Dzisiejszy mecz lepiej zaczął się dla gości. W 13. minucie prowadzenie dał im Rarmani Edmonds-Green. Były stoper Cracovii wyrównał stan spotkania osiem minut później.
Wówczas Helik dobrze zachował się w podbramkowym zamieszaniu i głową skierował piłkę do siatki. W 30. minucie Polak zarobił także żółtą kartkę za faul na rywalu.
Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, lecz w końcówce nasz stoper znów dał o sobie znać. W 94. minucie wykorzystał dogranie Andersena i zapewnił zespołowi trzy punkty.
Dzięki temu Barnsley awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli. Po 21 kolejkach drużyna ta ma na koncie 31 punktów.
Dwóch reprezentantów naszego kraju znalazło się w wyjściowej jedenastce Derby County na mecz z Preston. Wayne Rooney od początku wystawił Kamila Jóźwiaka oraz Krystiana Bielika.
Sytuacja "The Rams" mocno skomplikowała się w 20. minucie. Z boiska wyleciał wówczas napastnik Martyn Waghorn, przez co drużyna Polaków przez większość spotkania musiała radzić sobie w osłabieniu.
Wydawało się, że mimo dużego osłabienia Derby zdoła utrzymać remis. Tak się jednak nie stało - w 95. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Alan Browne. Podopieczni Rooneya wciąż znajdują się więc w strefie spadkowej.