Michał Karbownik ma nowy klub! Transfer Polaka oficjalnie potwierdzony

Michał Karbownik ma nowy klub! Transfer Polaka oficjalnie potwierdzony
Fortuna Duesseldorf
Autor: Maciej Pietrasik 04 Sie 2022 | 15:42
Michał Karbownik sezon 2022/2023 spędzi w Niemczech. Wypożyczenie polskiego piłkarza oficjalnie potwierdziła już Fortuna Duesseldorf, grająca obecnie w 2. Bundeslidze.
Ostatnie sezony nie były udane dla Karbownika. Najpierw nie przebił się on w Brighton, później zrezygnowano z niego w Olympiakosie Pireus. Teraz Polak powędrował na kolejne wypożyczenie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zainteresowane jego sprowadzeniem były między innymi kluby z Polski - Lechia Gdańsk i Legia Warszawa. Ostatecznie zawodnik zdecydował się jednak na kierunek zagraniczny.
W sezonie 2022/2023 będzie grał w Fortunie Duesseldorf. Niemiecki zespół chce w tym sezonie awansować do Bundesligi. Jego barwy reprezentuje między innymi Dawid Kownacki.
Oficjalna strona klubu podkreśla między jego wszechstronność i fakt, że może grać zarówno w pomocy jak i na bokach obrony. Wcześniej sporo pisano o tym, że sam zawodnik chce grać w środku pola.
- W Fortunie zostałem powitany z otwartymi ramionami. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne i nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Chcę mieć swój udział w zapewnieniu drużynie udanego sezonu - powiedział Karbownik w rozmowie z oficjalną stroną klubu.
- Z Michałem Karbownikiem zyskujemy kilka nowych opcji. To bardzo elastyczny zawodnik, może grać na bokach obrony, ale świetnie czuje się też w środku pola. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprowadzić go do Duesseldorfu - stwierdził dyrektor sportowy Fortuny, Christian Weber.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: f95.de

Dyskusja 17