Michał Probierz: Dziś pierwsze, co mają w głowie młodzi Polacy to wyjechać na Zachód

Michał Probierz: Dziś pierwsze, co mają w głowie młodzi Polacy to wyjechać na Zachód
asinfo.
Michał Probierz udzielił obszernego wywiadu dla "Weszło". Szkoleniowiec Cracovii nakreślił cele na obecny sezon. Ocenił też postawę Rivaldinho.
"Pasy" obecnie zajmują 12. lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy. Po 10 spotkaniach mają na koncie 9 punktów. Trzeba jednak pamiętać, że została ukarana odjęciem pięciu "oczek" za korupcję.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na co stać Cracovię w tym sezonie? Michał Probierz w rozmowie z "Weszło" nakreślił cele na obecną kampanię.
- Chcemy dołączyć do strefy środkowej, a potem odbić się, żeby być najwyżej jak się da. To się nie zmienia. Cracovia chce grać o trofea - stwierdził.
Szkoleniowiec odniósł się też do polityki kadrowej w klubie. Przyznał, że nie jest łatwo znaleźć nić porozumienia z niektórymi zawodnikami.
- Mi się zarzuca, że nie stawiam na młodych Polaków. A był okres, że stawiałem na bardzo wielu. Dziś pierwsze, co mają w głowie młodzi Polacy to wyjechać na Zachód. Miałem ostatnio rozmowę z pewnym utalentowanym siedemnastolatkiem. Rozmawiałem z nim, że będzie trenował z pierwszą drużyną, a grał w juniorach, żeby łapać minuty. Ale jak się pokaże, to przecież widzę go na każdym treningu, jest furtka do szansy w Ekstraklasie. Wszystko w jego nogach. Powiedział, że go to nie interesuje. Woli wyjechać na Zachód od razu - oznajmił.
Na koniec Probierz został zapytany o Rivaldinho. Jak szkoleniowiec ocenia postawę syna słynnego Rivaldo?
- Zaczął dobrze, tak uważam. A potem nagle zachorował na COVID-19. I leżał dwa tygodnie w łóżku. Zanim on teraz będzie wprowadzony na poziom grania, tego wysiłku fizycznego… Trzeba to zrobić powoli - podsumował.
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz25 Nov 2020 · 17:05
Źródło: Weszło

Przeczytaj również