Mistrzowie Hiszpanii pokonani! Zespół ze strefy spadkowej wygrał z Atletico Madryt

Screen
Deportivo Alaves sprawiło wielką sensację. Podopieczni Jose Callejy wygrali 1:0 z Atletico Madryt. Mistrzowie Hiszpanii nie potrafili odpowiedzieć na błyskawicznego gola rywali.
Ekipa Alaves objęła prowadzenie już w 4. minucie. Dogranie Rubena Duarte wykorzystał Victor Laguardia. Atletico w pierwszej połowie miało gigantyczne problemy z konstrukcją akcji w ofensywie. Do przerwy podopieczni Diego Simeone nie oddali ani jednego strzału celnego.
Mistrzowie Hiszpanii snuli się po boisku, mieli wyższe posiadanie piłki, ale wynikało z tego niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Drużyna "Cholo" potrzebowała impulsu, więc Argentyńczyk wprowadził na boisko Matheusa Cunhę i Angela Correę.
Po przerwie "Atleti" aktywniej ruszyło do ataku. Rodrigo De Paul w 50. minucie spróbował zaskoczyć Fernando Pacheco z dystansu. Strzał Argentyńczyka był jednak niecelny.
Optyczna przewaga madrytczyków nie przekładała się na liczbę klarownych szans. Atletico biło głową w mur, a w 81. minucie Alaves mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tomas Pina jednak podpalił się i posłał piłkę wysoki nad bramką Jana Oblaka.
Alaves utrzymało jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Atletico poniosło pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym. Z kolei Deportivo Alaves zdobyło pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach, przerywając passę pięciu porażek.
Adam Kłos25 Sep 2021 · 15:51
Źródło: Własne