"Młodsi zawodnicy czasem się boją i wstydzą". Szczere słowa Grosickiego o Lewandowskim i atmosferze w kadrze

"Młodsi zawodnicy czasem się boją i wstydzą". Szczere słowa Grosickiego o Lewandowskim i atmosferze w kadrze
Paweł Andrachiewicz / Press Focus
Autor:Maciej Pietrasik20 Lis 2023 | 21:19
Kamil Grosicki dobrymi występami w barwach Pogoni Szczecin zapracował na kolejne powołanie do reprezentacji Polski. W rozmowie ze "Sport.pl" doświadczony skrzydłowy szczerze wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego.
W ostatnim czasie na kapitana kadry spada spora krytyka. "Lewy" jest bowiem daleki od optymalnej formy. Kamil Grosicki podkreśla jednak, że napastnik może liczyć na jego wsparcie na boisku i poza nim.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Robert pewnie sam wie i analizuje swoją grę tak, jak każdy zawodnik. Ja wobec siebie jestem zawsze szczery i wiem, kiedy gram dobrze, a kiedy źle. Robert takie mecze też analizuje. Oczywiście w ostatnich miesiącach spada na niego duża fala krytyki, jeśli chodzi o reprezentację, ale Robert wie, rozmawiam z nim, że zawsze może liczyć na moje wsparcie - podkreślił Grosicki.
- Zawsze powiem o nim dobre słowo, a na boisku - jak gramy razem - to staram się stworzyć mu sytuacje. Robert jest legendą polskiej piłki, pewnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym piłkarzem w jej historii i na pewno wiedział, że kiedyś przyjdzie słabszy moment, jeśli chodzi o grę naszej reprezentacji - powiedział.
- A jak będą słabsze wyniki, to kibice i dziennikarze zawsze będą uderzać w lidera, w najważniejszego piłkarza i kapitana. Wiem, co przeżywa, ale zawsze będę go wspierał, a na boisku zrobię wszystko, żeby stwarzać mu sytuacje, bo gole strzelać potrafi - dodał.
W rozmowie ze "Sport.pl" Grosicki nie ukrywał, że czasem młodsi zawodnicy wstydzą się przyjść do Lewandowskiego. Nie uważa jednak, aby taki stan rzeczy był winą samego napastnika.
- Młodsi zawodnicy czasem boją się przyjść i porozmawiać z Robertem, choć może się nie boją, a wstydzą. Robert jest otwarty na rozmowy, a swoim doświadczeniem może pomóc i dać odpowiednie wskazówki. Tylko trzeba przyjść i porozmawiać. Ja jako starszy zawodnik też mu pomagam, żeby nasza szatnia miała dobrą atmosferę, bo to jest najważniejsze - zakończył.
Źródło: Sport.pl

Dyskusja 0