Młodzieżówka ma nowego selekcjonera! PZPN zaprezentował następcę Michała Probierza

Młodzieżówka ma nowego selekcjonera! PZPN zaprezentował następcę Michała Probierza
Marcin Bulanda / Press Focus
Autor:Marcin Karbowski22 Wrz 2023 | 16:53
PZPN potwierdził kolejną personalną zmianę w reprezentacjach Polski. Federacja ogłosiła nazwisko nowego selekcjonera kadry do lat 21.
Do niedawna trenerem młodzieżówki był Michał Probierz. Jego przejście do pierwszej reprezentacji spowodowało konieczność znalezienia nowego szkoleniowca. PZPN zdecydował się na powierzenie tej funkcji Adamowi Majewskiemu.
Dalsza część tekstu pod wideo
49-latek w marcu tego roku rozstał się ze Stalą Mielec. Wcześniej poprowadził ją w 59 meczach Ekstraklasy. Samodzielnie trenował też rezerwy Wisły Płock i Stomil Olsztyn.
W przeszłości Majewski był cenionym ligowym pomocnikiem. Grał m.in. w Lechu Poznań i Legii Warszawa. Zaliczył jeden mecz w pierwszej reprezentacji Polski.
Majewski zadebiutuje w nowej roli 12 października. Polacy rozegrają wtedy towarzyski mecz ze Słowacją. Trzy dni później czeka ich rywalizacja z Estonią w eliminacjach młodzieżowego Euro.
Reprezentacja Polski do lat 21 jeszcze pod wodzą Probierza udanie rozpoczęła grę w kwalifikacjach. W meczach z Kosowem i Estonią wywalczyła komplet punktów
Źródło: PZPN

Dyskusja 0