Mocne słowa Fornalika po porażce Piasta Gliwice z Legią Warszawa: Musimy radykalnie zmienić nasz sposób grania

Mocne słowa Waldemara Fornalika po porażce z Legią. "Musimy radykalnie zmienić nasz sposób grania"
Dziurek / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 06 Sie 2022 | 16:59
Piast Gliwice jest jednym z dwóch zespołów, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów w PKO Ekstraklasie. Po piątkowej porażce z Legią Warszawa w język nie gryzł się Waldemar Fornalik.
Przed sezonem zespół ze Śląska uważany był za jednego z kandydatów do gry w europejskich pucharach. Na razie Piast spisuje się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piątkowa porażka z Legią Warszawa była trzecią w całych rozgrywkach. Gliwiczanie wciąż nie zdobyli choćby jednego punktu. Waldemar Fornalik jest świadomy, że jego drużyna musi zmienić sposób gry.
- Zagraliśmy słaby mecz, tak to trzeba ująć. Zabrakło nam atutów, pomysłów na grę w ofensywie. Nie umniejszając oczywiście Legii. Nie przypominaliśmy drużyny, która przyjeżdżała do Warszawy i grała jak równy z równym. Ten mecz nam nie wyszedł - ocenił Fornalik na konferencji prasowej, cytowany przez oficjalną stronę Piasta.
- Stworzyliśmy może jedną sytuację, po której mogliśmy zdobyć bramkę. Mamy nad czym pracować i analizować, ponieważ musimy radykalnie zmienić nasz sposób grania, szczególnie w ofensywie - powiedział.
- Nie można wykluczyć, że w naszą grę zaczęła wdawać się pewna nerwowość. Zawodnicy w prostych sytuacjach wybierali inne rozwiązania niż zazwyczaj. Wielokrotnie w przeszłości pokazywali, że potrafią zrobić to o wiele lepiej - przyznał.
- Po meczu w Białymstoku mówiliśmy, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale paradoksalnie przegrany. Z Zagłębiem Lubin również nie graliśmy wielkich zawodów, ale mieliśmy sytuacje na zdobycie bramki. W spotkaniu z Legią nastąpił jakiś dziwny paraliż i dyspozycja. Musimy nad tym pracować, żeby to zmienić - zakończył.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Piast-gliwice.eu

Terminarz - Ekstraklasa

6 Kolejka
Jutro
Jagiellonia Białystok
18:00
Miedź Legnica
Legia Warszawa
20:30
Górnik Zabrze
Pojutrze
Wisła Płock
15:00
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
17:30
Cracovia
Warta Poznań
20:00
Widzew Łódź

Dyskusja 1

Terminarz - Ekstraklasa

6 Kolejka
Jutro
Jagiellonia Białystok
18:00
Miedź Legnica
Legia Warszawa
20:30
Górnik Zabrze
Pojutrze
Wisła Płock
15:00
Korona Kielce
Śląsk Wrocław
17:30
Cracovia
Warta Poznań
20:00
Widzew Łódź