Mocne słowa Rafała Gikiewicza po porażce. "Zostawiliśmy jaja w szatni"

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
W piątkowy wieczór zespół Augsburga przegrał 2:3 z FC Koeln. Porażka rozwścieczyła Rafała Gikiewicza.
Podopieczni Heiko Herrlicha znajdują się w katastrofalnej formie. W ostatnich czterech kolejkach Augsburg zdobył zaledwie jeden punkt.
- W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania zostawiliśmy jaja w szatni - komentował sfrustrowany Gikiewicz po ostatnim gwizdku.
Polak nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu. W 31 kolejkach Bundesligi Augsburg zachował w sumie zaledwie 6 czystych kont. Mecz z Koeln tylko potwierdził słabą formę drużyny Herrlicha.
- W drugiej połowie się przebudziliśmy, gra wyglądała lepiej, ale trudno z tego spotkania wyciągnąć coś pozytywnego - dodał Gikiewicz w pomeczowym wywiadzie.
Fatalna forma Augsburga sprawia, że zespół wciąż nie może być pewny utrzymania. Na razie miejsce w strefie spadkowej zajmuje Hertha Berlin, która uzbierała siedem punktów mniej, ale do rozegrania ma aż trzy spotkania więcej od Augsburga.
W ostatnich kolejkach Gikiewicz i spółka zagrają ze Stuttgartem, Werderem Brema, a sezon zamkną wyjazdem na Allianz Arena i rywalizacją z Bayernem Monachium.
Adam Kłos24 Apr 2021 · 08:06
Źródło: sport.tvp.pl