Mocne wejście Xabiego Alonso do Bundesligi. Leverkusen gromi w debiucie Hiszpana [WIDEO]

Xabi Alonso zaliczył mocne wejście do Bundesligi. Jego Bayer Leverkusen rozbił Schalke 04 Gelsenkirchen aż 4:0.
Dla Alonso był to trenerski debiut w Bundeslidze. Po raz pierwszy prowadził też drużynę na tak wysokim poziomie. Poprzednio był szkoleniowcem rezerw Realu Sociedad San Sebastian.
Hiszpan ma obanować kryzys Bayeru, który za rządów Gerardo Seoane stoczył się niemal na dno Bundesligi. Początek jego pracy w Leverkusen wypadł świetnie.
Gospodarze objęli prowadzenie w 38. minucie. Kapitalną bombą z dystansu popisał się Moussa Diaby.
Bayer podwyższył jeszcze przed przerwą. Znów wykazał się Diaby, który zaliczył asystę przy trafieniu Frimponga.
Ten sam duet w 53. minucie wypracował trzeciego gola dla Leverkusen. Znów podawał Diaby, a akcję kończył Frimpong. Wynik meczu w 90. minucie ustalił Paulinho.
W barwach Schalke zabrakło Marcina Kamińskiego. Reprezentant Polski leczy kontuzję.
Marcin Karbowski08 Oct 2022 · 18:10