"Może być inspiracją". Wyjątkowe pochwały dla reprezentanta Polski

"Może być inspiracją". Wyjątkowe pochwały dla reprezentanta Polski
Adam Starszynski/Pressfocus
Karol Świderski od kilku dni trenuje na obiektach Śląska Wrocław. Jacek Magiera wypowiedział się o 26-latku w samych superlatywach.
Pod względem indywidualnych osiągnięć "Świder" notuje udany okres w karierze. W tym roku zanotował on 15 bramek i dziewięć asyst w 40 spotkaniach Charlotte FC.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zespół Polaka zakończył rozgrywki już 26 października. Wszystko z powodu porażki 2:5 przeciwko New York Red Bulls.
Świderski chce jednak utrzymać formę i rytm przed nadchodzącym zgrupowaniem reprezentacji Polski. Już 17 listopada biało-czerwoni zmierzą się z Czechami w ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy.
Napastnik postanowił zatem wrócić do kraju i skorzystać z gościnności Śląska Wrocław. Od kilku dni 26-latek pracuje w ośrodku treningowym "Wojskowych".
- Karol Świderski może być inspiracją dla pozostałych piłkarzy w szatni, mogą go "dotknąć", rywalizować z nim i zobaczyć, że pewne rzeczy siedzą w głowie. Dzięki temu mogą lepiej się prezentować. Widzę tylko korzyści, cieszę się, że może z nami trenować - powiedział Jacek Magiera na ostatniej konferencji prasowej.
Śląsk zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. "Wojskowi" mogą przeskoczyć Jagiellonię Białystok i odzyskać fotel lidera, jeśli jutro wygrają u siebie z ŁKS-em Łódź.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos04 Nov 2023 · 11:09
Źródło: Śląsk Wrocław

Przeczytaj również