MŚ U20. Argentyna lepsza od Portugalii w hicie fazy grupowej

Argentyna lepsza od Portugalii w hicie fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw świata
ninopavisic/Shutterstock
Argentyna pokonała Portugalię 2:0 (1:0) w pierwszym wtorkowym meczu drugiej kolejki grupy F piłkarskich MŚ U-20, które odbywają się w Polsce.
Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej prowadzenie "Albicelestes" zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą strzałem z bliska Adolfo Gaich. Sześć minut przed końcem sukces przypieczętował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Patricio Perez.
Zespół z Ameryki Południowej po drugiej wygranej w turnieju umocnił się na czele tabeli. Na zakończenie fazy grupowej zagra jeszcze z Koreą Południową.
Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego doznała natomiast pierwszej porażki i jest druga w klasyfikacji. 31 maja zmierzy się jeszcze z Republiką Południowej Afryki.
Kamil Kaczmarek28 May 2019 · 20:16