MŚ U20. Grad goli w Gdyni. Pierwsze zwycięstwo Mali

Grad goli w Gdyni. Pierwsze zwycięstwo Mali na MŚ
esfera / shutterstock.com
Arabia Saudyjska przegrała z Mali 3:4 (2:1) w drugim wtorkowym meczu drugiej kolejki grupy E piłkarskich MŚ U-20, które odbywają się w Polsce.
Na stadionie w Gdyni prowadzenie ekipie z Bliskiego Wschodu zapewnił po dziewięciu minutach gry Firas Al-Buraikan, wykorzystując sytuację sam na sam. Jedenaście minut później podwyższył z rzutu karnego Hassan Mohammed Al Tambakti.
Dziewięć minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał Sekou Koita, po fatalnym wybiciu golkipera rywali. Dziewięć minut po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem w sytuacji sam na sam Ibrahima Kone.
Dziesięć minut później prowadzenie Saudyjczykom odzyskał efektownym lobem zza linii pola karnego Khalid Al-Ghannam. Po kolejnych sześciu minutach odpowiedział jednak skutecznie uderzeniem w krótki róg Boubacar Traore.
Losy trzymającej do końca w napięciu konfrontacji rozstrzygnął w ostatniej minucie strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta Mohamed Camara. Drugą asystę przy tym trafieniu zaliczył w tym spotkaniu Sekou Koita.
Zespół z Czarnego Lądu po tym zwycięstwie zajmuje drugie miejsce w tabeli i na zakończenie fazy grupowej zmierzy się z prowadzącą w klasyfikacji oraz pewną już awansu Francją. Zespół z Bliskiego Wschodu, który doznał już drugiej porażki, 31 maja zagra jeszcze z Panamą.