"Na szczęście tam poszedł". Szef Napoli uderza w znanego trenera. Cieszy się, że go nie zatrudnił

"Na szczęście tam poszedł". Szef Napoli uderza w znanego trenera. Cieszy się, że go nie zatrudnił
Insidefoto/Pressfocus
Początek sezonu 2023/2024 nie jest zbyt dobry dla Napoli. Niewykluczone, że mistrzowie Włoch wkrótce po raz kolejny zmienią trenera. Aurelio De Laurentiis cieszy się jednak, że latem nie zdecydował się na zatrudnienie znanego szkoleniowca.
W ostatnim czasie w mediach sporo pisano na temat możliwego zwolnienia Rudiego Garcii. Na celowniku Napoli znalazł się podobno Antonio Conte. Aurelio De Laurentiis skomentował sytuację obecnego trenera drużyny w rozmowie z "La Repubblica".
Dalsza część tekstu pod wideo
- Przechodzę z nim przez trudny czas. Jeśli będzie trzeba, wkrótce podejmę najwłaściwsze decyzje. Teraz najważniejsze, abyśmy podnieśli głowy do góry i nieustannie ciężko pracowali - powiedział De Laurentiis.
- Kiedy zatrudnia się trenera, który nie zdążył wcześniej zaznajomić się z włoską piłką, to normalny proces. Takie rzeczy mogą się przytrafić każdemu - stwierdził.
De Laurentiis przyznał, że początkowo chciał postawić na zupełnie innego trenera, ale spotkał się z odmową. Cieszy się za to, iż nie zdecydował się na angaż Luisa Enrique, który wylądował w PSG.
- Prowadziłem rozmowę o pracę z Thiago Mottą, ale on sam nie chciał podejmować ryzyka i zastępować trenera, który osiągnął z klubem tak wiele. Dzwoniłem też do innych szkoleniowców - przyznał.
- Dzwoniłem też do Luisa Enrique, ale na szczęście poszedł do Francji. Spójrzcie tylko na wyniki, jakie tam odnosi. Nie przekonał mnie w wystarczający sposób także podczas rozmów, które trwały trzy dni - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik11 Oct 2023 · 09:40
Źródło: La Repubblica

Przeczytaj również