"Największy skandal w historii". Ostre słowa nt. FC Barcelony, działacz domaga się srogiej kary od UEFA

"Największy skandal w historii". Ostre słowa nt. FC Barcelony, działacz domaga się srogiej kary od UEFA
Bagu Blanco / PRESSIN/SIPA USA/PressFocus
Autor:Maciej Pietrasik15 Maj 2023 | 19:51
Jakiś czas temu wyszło na jaw, że FC Barcelona przez wiele lat opłacała byłego wiceprezesa Komitetu Technicznego Sędziów, Jose Marię Enriqueza Negreirę. Klubowi grozi wykluczenie z europejskich pucharów. Srogiej kary od UEFA domaga się wiceprezes Betisu, Juan Miguel Lopez Catalan.
Afera z udziałem Negreiry odbiła się szerokim echem w Hiszpanii. Wyjaśnień ze strony La Liga domagały się wszystkie inne czołowe kluby ligi, na czele z Realem Madryt oraz Atletico. Wygląda jednak na to, że przynajmniej na krajowym podwórku "Barca" uniknie kary.
Dalsza część tekstu pod wideo
Inaczej może być w przypadku europejskich pucharów. Jakiś czas temu UEFA wszczęła oficjalne postępowanie przeciwko nowym mistrzom Hiszpanii. Wkrótce europejska federacja powinna podjąć decyzję o karze.
Według medialnych doniesień Barcelona może zostać wykluczona z europejskich pucharów na jeden sezon. Właśnie na takie rozwiązanie liczy wiceprezes Betisu, Juan Miguel Lopez Catalan.
- UEFA przeprowadziła dochodzenie i mamy nadzieję, że w czerwcu będzie w stanie wyciągnąć jakieś wnioski. Uważamy za całkiem prawdopodobne, że UEFA może wykluczyć Barcelonę na rok z europejskich pucharów - powiedział w "Canal Sur TV".
- Jesteśmy zmartwieni i źli. Ważne, aby nie zapomnieć o tej sprawie. UEFA ma odpowiednie mechanizmy i spodziewam się, że będzie to największy skandal w historii hiszpańskiego futbolu - zakończył.
Dla "Barcy" taki obrót spraw byłby finansową katastrofą. Klub nie dostałby bowiem wielkich pieniędzy za grę w Lidze Mistrzów. Na dodatek w najbliższym czasie nie będzie mógł rozgrywać meczów na remontowanym Camp Nou.
Źródło: Canal Sur TV/TVP Sport

Dyskusja 0