Napastnik klubu Ekstraklasy błysnął w Lidze Narodów. Ustrzelił dublet w drugim meczu z rzędu [WIDEO]

Rafał Rusek / PressFocus
W jednym z wtorkowych spotkań Ligi Narodów z bardzo dobrej strony pokazał się napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis. Jego dwa trafienia dały Łotwie zwycięstwo nad Liechtensteinem (2:0).
To właśnie Gutkovskis otworzył wynik meczu w 20. minucie. W sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pokonał golkipera rywali.
Na tym napastnik Rakowa jednak nie poprzestał. Już osiem minut później podwyższył na 2:0.
Na początku drugiej połowy wydawało się, że Gutkovskis będzie mógł świętować zdobycie hat-tricka, ale jego trzeci gol został anulowany po interwencji VAR.
Łotewski napastnik ma za sobą bardzo udane dni. Dwie bramki zdobył też kilka dni wcześniej w rywalizacji z Mołdawią. Więcej goli w tej edycji Ligi Narodów strzelił jedynie Erling Haaland (pięć).
Łotwa rywalizuje w najniższej dywizji Ligi Narodów. Po czterech meczach jest pierwsza w swojej grupie. Wygrała wszystkie spotkania.