Napastnik Realu Madryt coraz bliżej odejścia z klubu. Zastąpi reprezentanta Polski?

Napastnik Realu Madryt coraz bliżej odejścia z klubu. Zastąpi reprezentanta Polski?
Joaquin Corchero / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 22 cze 2022 | 08:37
Luka Jović w sezonie 2022/2023 prawdopodobnie nie będzie grał w barwach Realu Madryt. Serbski napastnik jest coraz bliżej przenosin do Serie A. Ma grać w barwach Fiorentiny.
Trzy lata temu "Królewscy" zapłacili za Jovicia ponad 60 milionów euro. Jego transfer okazał się jednak niewypałem. Do tej pory piłkarz zdobył zaledwie trzy bramki w ekipie "Królewskich".
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz ma powędrować na wypożyczenie. Usługami snajpera zainteresowana jest włoska Fiorentina. Coraz więcej wskazuje na to, że transakcja dojdzie do skutku.
Jak donosi Fabrizio Romano, wszystko zależy od tego, czy mistrzowie Hiszpanii zgodzą się pokryć część pensji zawodnika. "Violi" nie stać bowiem na płacenie mu całego wynagrodzenia.
Włosi zaproponowali, że wyłożą trzy miliony euro na zarobki Jovicia. To połowa sumy, jaką Serb dostaje w Realu. "Królewscy" musieliby więc zapłacić zawodnikowi pozostałe trzy miliony.
Trwają negocjacje między klubami. Jeśli mistrzowie Hiszpanii zgodzą się na tę propozycję, Jović prawdopodobnie spędzi we Florencji cały następny sezon.
Niewykluczone, że cała sytuacja wpłynie także na przyszłość Krzysztofa Piątka. Polak wiosną był wypożyczony do "Violi". Jak dotąd Włosi nie dogadali się z Herthą Berlin ws. jego wykupienia.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano