Napoli rozbiło kolejnego rywala! Drużyna Zielińskiego i Bereszyńskiego o włos od tytułu [WIDEO]

Andrea Staccioli / Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
Napoli wygrało z Empoli 2:0 (2:0). Tym samym klub, który reprezentują Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński, ma już 18 punktów przewagi nad drugim Interem.
Napoli objęło prowadzenie już w 17. minucie. Ismalji chciał przeciąć podanie we własnym polu karnym, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka wpadła do siatki Empoli.
Była to woda na młyn dla gości, bowiem prędko ruszyli oni po kolejne trafienia. W 28. minucie blisko podwyższenia wyniku był Kwaracchelia, ale jego strzał został wybroniony przez golkipera. Vicario nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia przy próbie drugiej ze strzelb liderów Serie A, bowiem sekundę później trafił Osimhen.
Jeszcze w pierwszej połowie rosły napastnik zmarnował niezłą sytuację, natomiast Kim Min-Jae trafił w poprzeczkę. Niemniej Napoli dominowało i nic nie wskazywało na to, aby gospodarze mieli zmienić bieg wydarzeń.
Potwierdzeniem przebieg meczu już po zmianie stron. Goście nadal stwarzali sobie więcej sytuacji i zawodziła ich jedynie skuteczność. Osimhen, Simeone, Lozano - oni wszyscy mogli wpisać się na listę strzelców.
Pełnej kontroli Napoli nie złamała nawet czerwona kartka dla Mario Ruiego. Obrońca wyleciał z boiska w 67. minucie za kopnięcie rywala w krocze, ale Spalletti nie zdecydował się na wpuszczenie Bereszyńskiego. Polak przesiedział cały mecz na ławce, natomiast Zieliński zagrał 93. minuty, ale było to po prostu poprawne spotkanie w jego wykonaniu.
Najważniejszy dla neapolitańczyków był jednak fakt samego zwycięstwa 2:0 (2:0) i dopisania kolejnych trzech punktów. Przewaga nad drugim Interem wynosi już 18 "oczek".
Hubert Kowalczyk25 Feb 2023 · 19:55