Napoli z wygraną po wielkich męczarniach. Grali Piotr Zieliński i Sebastian Walukiewicz

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Cagliari Calcio uległo u siebie SSC Napoli 0:1 (0:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Sebastian Walukiewicz. Dwadzieścia minut przed końcem zastąpił go Federico Mattiello.
Wśród gości od początku grał Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył pełne zawody. Zwycięskiego gola dla "Błękitnych" zdobył dwadzieścia minut po zmianie stron technicznym uderzeniem w długi róg Belg Dries Mertens.
Zespół z Kampanii po dziewiątej wygranej w sezonie awansował na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Sardynii doznała natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na jedenastą lokatę w klasyfikacji.