Nawałka najlepszym selekcjonerem ostatnich lat? Zając nie ma wątpliwości. "Zrobiliśmy z Lewandowskiego armatę"

Nawałka najlepszym selekcjonerem ostatnich lat? Zając nie ma wątpliwości. "Zrobiliśmy z Lewandowskiego armatę"
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bogdan Zając uważa, że to Adam Nawałka był najlepszym selekcjonerem reprezentacji Polski w ostatnich latach. W naszym programie "Pogadajmy o piłce" były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok podkreślił zasługi 64-latka.
Za kadencji Adama Nawałki reprezentacja Polski wywalczyła awans na dwie wielkie imprezy. "Biało-Czerwoni" wzięli udział w Euro 2016 oraz mistrzostwach świata 2018.
Dalsza część tekstu pod wideo
W rankingu FIFA zanotowaliśmy wówczas gigantyczny skok. W pewnym momencie nasza drużyna narodowa plasowała się nawet na piątej pozycji.
Teraz zasługi Adama Nawałki dla polskiego futbolu podkreślił Bogdan Zając. Były asystent selekcjonera nie ma wątpliwości, że to 64-latek jest najlepszym trenerem reprezentacji w ostatnich kilkudziesięciu latach.
- Przez 10 lat pracowałem z najlepszym trenerem w ostatnim czasie. Żaden inny selekcjoner nie miał tak, żeby ta drużyna awansowała na mistrzostwa Europy, świata, stale szła do góry. Pamiętajmy - przejęliśmy zespół na 78. miejscu w rankingu. A w pewnym momencie zespół był na piątym miejscu w rankingu FIFA. Okay, nie jest to mistrzostwo, ale ranking pokazuje, jak wykonana była praca - powiedział Bogdan Zając w naszym programie, "Pogadajmy o piłce".
- Chciałbym i życzyłbym każdemu selekcjonerowi, żeby się zbliżył do tej najlepszej dziesiątki. To naprawdę pokazuje, że myśmy cały czas szli do góry. Pamiętamy Roberta Lewandowskiego. On się nie mógł w tej reprezentacji odpalić. A my zrobiliśmy z niego armatę, która sięgnęła po tytuł króla strzelców - dodał były asystent Nawałki.
- To samo z Kamilem Glikiem. Nasza analiza pokazała, że Kamil Glik występując na pół-lewym traci 40% swoich umiejętności. Chodzi o pewne automatyzmy, on musiał przejść na prawą stronę. Wkrótce zaczął być liderem reprezentacji - podsumował Bogdan Zając.

Przeczytaj również