NBA. Historyczne zdjęcie Marcina Gortata. Tak podpisał kontrakt z Orlando Magic

Historyczne zdjęcie Marcina Gortata. Tak podpisał kontrakt z Orlando Magic
Zorro2212, wikicommons
Autor: Mateusz Jagniaciak 28 mar 2020 | 22:01
Marcin Gortat opublikował zdjęcie z momentu, gdy jego kariera za oceanem właściwie się zaczynała. - Wielu z Was myśli, że podpisanie kontraktu NBA odbywa się w wypasionym biurze i przy świetle kamer - napisał "The Polish Hammer".
Od sezonu 2007/2008 zaczęły się regularne występy Polaka na parkietach najlepszej ligi świata. Jak wyglądało podpisanie przez niego kontraktu z Orlando Magic, z którymi w 2009 r. doszedł aż do finału NBA?
- Historyczny moment. Wielu z Was myśli, że podpisanie kontraktu NBA odbywa się w wypasionym biurze i przy świetle kamer - napisał na Facebooku. - W moim przypadku było to w śródmieściu Łodzi, w kamienicy.
- Dostałem przesyłkę Fedexem, którą miałem podpisać i od razu odesłać w kopercie zwrotnej, dlatego usiadłem, jak stałem, i zacząłem podpisywać - wspomniał.
- Wtedy jeden z nich mówi: to jest historyczny moment, trzeba to uwiecznić na fotografii i tak się stało, podpisałem "rookie contract" na dwa lata z drużyną Orlando Magic w towarzystwie Michała Micielskiego i Mariusza Łysio. Dzisiaj patrzę na to z takim sentymentem, że jednocześnie chce mi się śmiać i płakać - zakończył.
Źródło: Facebook