NBA. Poważne osłabienie Golden State Warriors. Czołowy zawodnik może nie zagrać do końca sezonu

Poważne osłabienie Golden State Warriors. Czołowy zawodnik może nie zagrać do końca sezonu
www.flickr.com/photos/rmtip21
Autor: Kamil Kaczmarek 17 kwi 2019 | 14:12
Golden State Warriors byli bliscy prowadzenia w serii z Los Angeles Clippers 2:0, ale ostatecznie przegrali mecz numer dwa 131:135, a dodatkowo kontuzji doznał DeMarcus Cousins. Środkowy Wojowników najpewniej nie wystąpi już do końca fazy playoff NBA 2019.
Cousins przechwycił piłkę na środku parkietu i pobiegł sam na kosz rywali, by po chwili leżeć już na parkiecie. Kontuzji nabawił się bez udziału rywala, więc od razu po spotkaniu spekulowało się, że to może być coś poważniejszego.
Wojownicy oficjalnie poinformowali, że prześwietlenie wykazało, iż "Boogie" ma zerwany mięsień czworogłowy lewego uda. To najpewniej oznacza, że nie pojawi się już na parkiecie w tym sezonie, nawet jeśli jego zespół dotarłby aż do wielkiego finału. W klubie na razie tego nie potwierdzają, ale podkreślają, że zawodnika czeka długa droga do tego, aby wrócił do gry.
Obrońcy mistrzowskiego tytułu w pierwszej rundzie fazy playoff remisują z Clippersami 1:1 w serii do czterech zwycięstw. Kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Los Angeles. Mecz numer trzy w Staples Center w czwartek.
Źródło: asinfo.