Newcastle United się nie zatrzymuje. Anglicy sięgnęli po piłkarza, którego chciał AC Milan

Newcastle United się nie zatrzymuje. Anglicy sięgnęli po piłkarza, którego chciał AC Milan
Newcastle United
Autor: Hubert Kowalczyk 01 Lip 2022 | 22:52
Newcastle United przeprowadziło kolejny transfer podczas letniego okienka. Do ekipy "Srok" oficjalnie dołączył Sven Botman, o którego zabiegały także inne europejskie marki.
Od czasu przejęcia klubu przez włodarzy z Arabii Saudyjskiej Newcastle United nie próżnuje na rynku transferowym. Jeszcze w styczniu do angielskiej ekipy trafili tacy gracze jak Kieran Trippier, Chris Wood czy Bruno Guimaraes.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz "Sroki" wykonały kolejny ruch, który spotkał się z aprobatą ze strony ekspertów. Oficjalnie poinformowano, że do zespołu dołączył długo wyczekiwany piłkarz - Sven Botman.
Pierwsze negocjacje w sprawie sprowadzenia Holendra ruszyły jeszcze w styczniu, lecz wówczas do przenosin nie doszło. O obrońcę Lille walczyły wówczas Liverpool oraz AC Milan.
Ostatecznie "The Reds" wycofali się z negocjacji, ale na transfer defensora naciskali Mistrzowie Włoch. Według francuskiej prasy Botman był już po słowie z mediolańczykami, lecz koniec końców zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Premier League.
22-letni zawodnik podpisał umowę, która będzie ważna do 30 czerwca 2027 roku. Według szacunków lokalnych mediów, "Sroki" wydały na ten transfer około 37 milionów euro.
W minionym sezonie Ligue 1 Botman był uważany za jednego z najlepszych defensorów. Holender wystąpił w 32 meczach Lille. Strzelił w nich trzy gole i zanotował jedną asystę.
Źródło: Newcastle United

Dyskusja 19