Neymar nie chce odchodzić z PSG. Mistrzowie Francji czekają na oferty za Brazylijczyka

Neymar nie chce odchodzić z PSG. Mistrzowie Francji czekają na oferty za Brazylijczyka
Gao Jing
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 22:45
PSG stoi przed wielką sportową rewolucją. Niewykluczone, że jej ofiarą padnie między innymi Neymar. Najnowsze wieści w całej sprawie przekazali dziennikarze "L'Equipe".
W ostatnich tygodniach absolutnym priorytetem dla paryżan było przedłużenie kontraktu z Kylianem Mbappe. Ta sztuka ostatecznie udała się PSG, a Francuzowi obiecano rewolucję w pionie sportowym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nowym dyrektorem klubu ma zostać Luis Campos, który szuka już następcy Mauricio Pochettino. W tej chwili za jednego z faworytów do posady trenera uważany jest Christophe Gaultier.
Kolejnym krokiem są transfery. W najbliższym czasie PSG zamierza zmienić koncepcję i zamiast światowych gwiazd sprowadzić do drużyny większą liczbę Francuzów.
Oznacza to, że z zespołu mogą odejść piłkarze, którzy w ostatnich latach stanowili o jego sile. Jednym z nich ma być Neymar, na którego w zeszłym sezonie spadała spora krytyka.
Brazylijczyk rok temu przedłużył kontrakt ze stołecznym klubem. Jego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2025 roku. I jak sugeruje "L'Equipe", rozstanie z gwiazdorem może nie być łatwe.
On sam chce bowiem zostać w Paryżu. Jest przekonany, że stać go na lepszą grę, niż w zakończonych właśnie rozgrywkach. PSG zachowuje na razie spokój i czeka na to, czy dostanie satysfakcjonujące oferty za Neymara.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: L'Equipe