Nie było mocnych na Kamila Stocha! Polak wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni i przeszedł do historii!

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Kamil Stoch był najlepszy podczas zawodów w Bischofshofen, kończących tegoroczną edycję Turnieju Czterech Skoczni. Polak wygrał wszystkie cztery konkursy i stał się drugim po Svenie Hannawaldzie skoczkiem, który tego dokonał w historii skoków narciarskich.
Pełną relację z dzisiejszego konkursu możecie przeczytać TUTAJ.
Kamil Stoch prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 132,5 metra. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasował się Dawid Kubacki ze skokiem o pół metra bliższym.
Na siedemnastej pozycji znalazł się Stefan Hula, który skoczył 123,5 metra. Do drugiej serii awansował jeszcze Piotr Żyła - wylądował na 121 metrze i został sklasyfikowany na 26 lokacie.
Do drugiej serii nie awansowali natomiast Maciej Kot (113,5 m, 41 miejsce), Jakub Wolny (97,5 m, 50 lokata) oraz Tomasz Pilch (116,5 m, 33 pozycja).
Drugą serię zaczęliśmy od skoku Żyły na odległość 125,5 metra, która dała mu 23 miejsce. Po nim z Polaków skakał Hula - 126 metrów pozwoliło mu ukończyć zawody na 14 pozycji.
Na koniec konkursu pozostało dwóch naszych zawodników. Najpierw na belce startowej zasiadł Kubacki - wylądował na 127,5 metrze i zajął ostatecznie 9 lokatę. Kamil Stoch natomiast pofrunął na 137 metr, co zapewniło mu czwarte zwycięstwo w czwartym konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Polak przeszedł tym samym do historii jako drugi skoczek, któremu powiodła się ta sztuka.