"Nie mogę już słuchać o Zielińskim". Były kadrowicz nie wytrzymał. Ostre słowa o piłkarzu Napoli

"Nie mogę już słuchać o Zielińskim". Były kadrowicz nie wytrzymał. Ostre słowa o piłkarzu Napoli
Adam Starszynski / PressFocus
Jacek Ziober nie kryje się ze swoją opinią na temat Piotra Zielińskiego. Były piłkarz jest zawiedziony jego dokonaniami w reprezentacji Polski.
Po fatalnym roku w wykonaniu kadry przyszedł czas rozliczeń. Wiele mówi się choćby o postawie Roberta Lewandowskiego. Nie brakuje krytycznych słów pod jego adresem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ziober broni napastnika FC Barcelony. Według niego wymagania wobec 35-latka są zbyt wygórowane.
- Wszyscy wokół reprezentacji liczą, że tylko Lewandowski będzie ciągnął zespół. A on po prostu nie ma odpowiednich zawodników, którzy by go wspierali - powiedział Ziober w rozmowie z portalem "Interia.pl".
W październiku Lewandowski nie mógł zagrać z Wyspami Owczymi i Mołdawią z powodu kontuzji. W roli kapitana reprezentacji zastępował go wtedy Piotr Zieliński. Ziober ma o nim kiepską opinię.
- Gdzie był w meczu z Czechami? Rozchorował się? Ja jak trzeba było, to grałem z gorączką. To był niezwykle ważne spotkanie. Ale gdzie wcześniej byli pozostali liderzy kadry? No właśnie na przykład Zieliński czy Szczęsny? Lewandowski miał sam pociągnąć drużynę, a co z pozostałymi dziesięcioma zawodnikami? Nie mogę już słuchać o Zielińskim. W reprezentacji rozegrał prawie 90 spotkań, z czego może dziesięć dobrych. To trochę mało - wypalił były kadrowicz.
Reprezentacja Polski kolejny mecz rozegra w marcu. W półfinale baraży o awans do Euro zmierzy się z Estonią.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 Nov 2023 · 11:21
Źródło: interia.pl

Przeczytaj również