Nie żyje była mistrzyni olimpijska. Tragiczna śmierć zawodniczki, spadła z 15. piętra

Nie żyje była mistrzyni olimpijska. Tragiczna śmierć zawodniczki, spadła z 15. piętra
Źródło: YouTube / Epic Volleyball
Autor:Michał Boncler22 Wrz 2023 | 16:00
Tragiczne informacje z Brazylii. Jak donosi "CNN", nie żyje była utytułowana siatkarka, Walewska Moreira de Oliveira. Kobieta zginęła w tragiczny sposób.
Walewska Moreira de Oliveira grała na pozycji środkowej. Swojego imienia nie zawdzięczała polskim korzeniom, a zafascynowanemu życiorysem Napoleona Bonapartego ojcu. Nadał on je na cześć Marii Walewskiej, polskiej szlachcianki, kochanki cesarza Francji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zawodniczka zadebiutowała w reprezentacji Brazylii w 1998 roku, a już dwa lata później wywalczyła z nią brąz igrzysk olimpijskich w Sydney. Wraz z kadrą "Canarinhos" poprawiła wynik w 2008 roku, zdobywając złoty medal. Dwa lata wcześniej zdobyła z kolei wicemistrzostwo świata.
Choć dużą część kariery klubowej spędziła w Brazylii, reprezentowała też barwy hiszpańskich, rosyjskich i włoskich zespołów. Zdobyła liczne mistrzostwa kraju, a z drużyną Sirio Perugia w 2006 roku wygrała Ligę Mistrzyń. Zakończyła karierę po sezonie 2021/2022.
Brazylijka po odwieszeniu butów na kołek nie próżnowała. Napisała książkę, którą w ostatnich dniach promowała podczas spotkań autorskich. Jeszcze w czwartek była w związku z tym gościnią jednego z podcastów. Niestety kilka godzin później już nie żyła.
"CNN" poinformowało o szokujących okolicznościach śmierci byłej zawodniczki. Informacji na ten temat udzieliła miejscowa straż pożarna. Według służb Walewska Moreira de Oliveira spadła z 15. piętra jednego z budynków w Jardins, dzielnicy Sao Paulo.
Na ten moment nie wiadomo, czy była siatkarka popełniła samobójstwo, czy też doszło do nieszczęśliwego wypadku. Brazylijska policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Moreira de Oliveira zmarła w wieku 43 lat. 1 października świętowałaby 44. urodziny.
Źródło: CNN

Dyskusja 0