Niemcy o krok od kompromitacji! Wymęczone zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec zagrała dziś z Arabią Saudyjską na igrzyskach olimpijskich. Po emocjonującym starciu faworyci odnieśli wymęczone zwycięstwo 3:2.
Obie drużyny szukały dziś okazji, aby wrócić na zwycięskie tory. W pierwszej kolejce fazy grupowej Niemcy przegrali 2:4 z Brazylią, a ekipa Arabii Saudyjskiej musiała uznać wyższość Wybrzeża Kości Słoniowej. Iworyjczycy wygrali 2:1.
Ten mecz lepiej rozpoczęli "Die Mannschaft". Już w 14. minucie wynik spotkania otworzył Nadiem Amiri, dla którego była to druga bramka na igrzyskach.
W 30. minucie nasi zachodni sąsiedzi dali się zaskoczyć i z bliskiej odległości piłkę do bramki posłał Sami Al Najei. Tuż przed przerwą odpowiedział Ragnar Ache, który wykorzystał dobre zagranie od Amosa Piepera.
W drugiej połowie znów przebudził się Al Najei. W 50. minucie napastnik Arabii Saudyjskiej skompletował dublet.
Sytuacja Niemiec skomplikowała się za sprawą czerwonej kartki, którą obejrzał Pieper. Zespół Arabii Saudyjskiej jednak nie zdołał dowieźć remisu do końca.
W 75. minucie bramkę zdobył Felix Uduokhai, ustalając wynik meczu. W ostatniej kolejce Niemcy zagrają z WKS-em, Arabię czeka wymagające starcie z Brazylią.
Adam Kłos25 Jul 2021 · 15:24