Niemieckie media oceniły FC Bayern i Roberta Lewandowskiego za sparing przed LM. "Wakacje im nie zaszkodziły"

Niemieckie media oceniły Bayern i Lewandowskiego za sparing przed Ligą Mistrzów. "Wakacje im nie zaszkodziły"
Federico Guerra Moran/shutterstock.com
W piątkowym sparingu Bayern Monachium pokonał 1:0 Olympique Marsylia. Był to sprawdzian generalny drużyny Hansiego Flicka przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. Niemieckie media podkreślają, że zespołowi nie zaszkodziła dłuższa przerwa po zakończeniu krajowych rozgrywek, choć Robert Lewandowski zebrał akurat słabsze noty.
Mecz przeciwko Olympique'owi Marsylia był pierwszym spotkaniem Bayernu Monachium od finału Pucharu Niemiec sprzed czterech tygodni. "Die Roten" wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił w 19. minucie Serge Gnabry.
Chociaż ekipa Hansiego Flicka tylko raz trafiła do siatki, to okazji na pokonanie bramkarza rywali było dużo więcej. Nic dziwnego, że niemieckie media są wyjątkowo spokojne przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. Podkreślają, że Bayern powinien być dobrze przygotowany do tych rozgrywek.
- Bayern pokazał bardzo dobrą formę na tydzień przed meczem Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea. Wakacje nie zaszkodziły piłkarzom Hansiego Flicka - napisał "Sportbuzzer".
Słabsze noty zebrał jednak Robert Lewandowski. Polak został zmieniony jako ostatni spośród wszystkich zawodników wyjściowego składu. Nie wpisał się na listę strzelców, a portal "Spox.com" dał mu ocenę 4 w sześciostopniowej skali. Trzeba jednak pamiętać, że w Niemczech to "jedynka" oznacza występ klasy światowej, a "szóstka" grę poniżej krytyki.
- Grał najdłużej ze wszystkich zawodników. Wygrał tylko jeden pojedynek główkowy z dziewięciu - stwierdzili dziennikarze w uzasadnieniu tej noty.
Rewanżowy mecz 1/8 finału Champions League przeciwko Chelsea zawodnicy Bayernu rozegrają 8 sierpnia. W pierwszym spotkaniu w Londynie "Die Roten" wygrali aż 3:0, dzięki czemu mają sporą zaliczkę przed rewanżem.
Maciej Pietrasik01 Aug 2020 · 16:44
Źródło: Sport.pl