Lechia Gdańsk górą w derbach Trójmiasta po gigantycznych emocjach! Siedem goli i cztery rzuty karne [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 31 maj 2020 | 19:25
Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy. 44. derby Trójmiasta zakończyły się wynikiem 4:3 (0:0). Na ławce trenerskiej gości w tym spotkaniu zadebiutował Ireneusz Mamrot.
Starcie Lechii z Arką zapowiadano jako jeden z najciekawszych pojedynków tej serii gier w PKO Ekstraklasie. Pierwsza połowa nie spełniła jednak oczekiwań ekspertów i kibiców.
Rozczarowanie - to słowo najlepiej oddaje wydarzenia na boisku, które miały miejsce do przerwy. Lechia próbowała zaskoczyć rywali tuż po rozpoczęciu spotkania, ale nic z tego nie wyszło. Później gra toczyła się w sparingowym tempie, groźnie zrobiło się dopiero w 38. minucie, gdy Młyński technicznym uderzeniem chciał zaskoczyć Kuciaka. Piłka jednak poszybowała tuż nad poprzeczką.
Po przerwie kibice byli świadkami innego widowiska. W 49. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Flavio Paixao. Napastnik uderzył pewnie, nie dając szans na skuteczną interwencję Steinborsowi.
Od tego momentu mecz wyraźnie się ożywił. Arka odważniej ruszyła do przodu, szukając wyrównującej bramki. I rzeczywiście - w 59. minucie było już 1:1. Arbiter wskazał na wapno po tym, jak Karol Fila w polu karnym sfaulował Młyńskiego. Jedenastkę na gola zamienił Vejinović. Kuciak wyczuł intencję strzelca, ale nie był w stanie zatrzymać piłki przed linią.
W 71. minucie Arka Gdynia wyszła na prowadzenie. Nalepa dośrodkował z rzutu rożnego,a Marciniak strącił piłkę głową. Futbolówka odbiła się jeszcze od gracza Lechii i wpadła do siatki.
Lechia nie złożyła broni i odpowiedziała po sześciu minutach. Flavio Paixao w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym pokazał strzelecki instynkt i jako pierwszy dopadł do piłki odbitej przez Steinborsa. Napastnik gospodarzy ze spokojem wpakował futbolówkę do bramki.
Po chwili drużyna z Gdyni znów była na prowadzeniu. W 82. minucie Szymon Marciniak podyktował kolejny rzut karny dla Arki. Vejinović nie zawiódł i ponownie pokonał Kuciaka.
Jakby tego było mało, w 84. minucie Conrado trafił do siatki rywali, ale po interwencji systemu VAR gol został anulowany. Piłkarz gospodarzy w tej sytuacji pomógł sobie ręką przy przyjmowaniu piłki. Lechia naciskała na rywali coraz mocniej i zdołała doprowadzić do remisu. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Zwoliński, który uderzył głową po dograniu Conrado.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:3. W doliczonym czasie gry arbiter znów wskazał na wapno. Flavio Paixao nie pomylił się z jedenastu metrów i to Lechia mogła świętować wygraną w derbach Trójmiasta.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

Dyskusja 8

1 cze 2020 | 02:13
0
Marciniak to zwykły drukarz , wrócił po takiej przerwie to musi troszkę sobie dorobić proste :)
Usunąć tą ciemnotę sędziowską która niszczy nie jedno spotkanie!!!!
31 maj 2020 | 21:00
Powiem tak: Cieszę się, jestem z Gdańska (chociaż życzę Arce utrzymania), ale Marciniak ma coś z głową i należy go jak najszybciej! Nie wiem za kogo ma się ten typ, ale to mi przypomina lekarski kompleks boga... Już wielokrotnie w przeszłości, włącznie z Mistrzostwami Świata, wykazywał się totalną ignorancją VARu! Ewidentnie ma się za kogoś wyjątkowego i równie ewidentnie nie pogodził się z wprowadzeniem nowej technologii. Problem w tym, że on nie rozumie swojej roli... Ma możliwie jak najlepiej rozstrzygać przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych środków, kropka! Jak chciał być gwiazdą, to mógł zostać napastnikiem...
0
PS Na pierwsze wrażenie, po obejrzeniu skrótu na szybko, jakichś ogromnych kontrowersji w samych decyzjach nie zauważyłem.
31 maj 2020 | 19:30
0
Ale ten Marciniak to jest jednak drukarz....
Dał Arce wątpliwego karnego (gdzie obrońca miał naturalnie ułożoną rękę i na dodatek ją cofał) potem z dupy anulował gola dla Lechii.
Po czym sie chyba zreflektował i wątpliwego karnego dla Lechii na koniec zagwizdał, bez sprawdzania VARu tym razem.
Ale ostatecznie wygrała lepsza drużyna, chociaż tyle.
31 maj 2020 | 19:51
Obydwa karne mocno kontrowersyjne. Natomiast nie wiem gdzie widzisz problem w anulowanym golu przy kórym ewidętnie widać, że Conrado przyją sobie piłkę ręką.
Natomiast ja nie poprawię zrozumieć Marciniaka który dyktuje strasznie miękkiego karnego na zwycięstwo w ostatniej minucie meczu i nawet nie chce tego sprawdzić.
0
Natomiast ja nie potafię zrozumieć Marciniaka który dyktuje strasznie miękkiego karnego na zwycięstwo w ostatniej minucie meczu i nawet nie chce tego sprawdzić.
31 maj 2020 | 20:01
Masz rację, jeszcze raz sobie obejrzałem to i faktycznie ręka.

Co nie zmienia faktu, że Marciniak gwiżdze sobie jak chce , lubi być głównym bohaterem spotkania. Sam ustala sobie wynik, raz sprawdza VAR raz nie.
0

Co nie zmienia faktu, że Marciniak gwiżdze sobie jak chce , lubi być głównym bohaterem spotkania i naprawiać 1 błąd błędem w drugą stronę. Sam ustala sobie wynik, raz sprawdza VAR raz nie.
31 maj 2020 | 19:59
0
Marciniak to najgorszy sędzia w Europie ..dlaczego w każdym meczu z jego udziałem są kontrowersje ?? Poprostu dlaczego
31 maj 2020 | 19:29