Nieprawdopodobne zachowanie Sterlinga! Przez niego Chelsea zawaliła akcję 3 na 1 [WIDEO]

Screen Twitter
Po pierwszej połowie Chelsea tylko remisuje z Wolverhampton 0:0. Wynik ten można uznać za nieprawdopodobny, zważywszy na liczbę sytuacji po stronie "The Blues".
Rezultat niedzielnego spotkania mógł śmiało otworzyć Nicolas Jackson. W 21. minucie młody napastnik Chelsea otrzymał świetne podanie od Raheema Sterlinga, ale nie był w stanie opanować piłki i nie oddał strzału, chociaż znajdował się w doskonałej pozycji.
Kilkanaście minut później nie popisał się wspomniany już reprezentant Anglii. Okazja do strzelenia gola była jeszcze lepsza, bo "The Blues" wyszli do akcji trzech na jednego. Sterling miał obok siebie między innymi świetnie dysponowanego Cole'a Palmera, ale postanowił samemu wykończyć akcję.
Decyzja ta okazała się fatalna w skutkach, gdyż Jose Sa znakomicie obronił. Skrzydłowy kopnął prosto w Portugalczyka, a piłka wróciła w okolice środka boiska. Według portali statystycznych współczynnik xG w tej sytuacji wynosiłby aż 0,95, jeśli tylko Sterling podałby do jednego z kolegów.
Chelsea finalnie przegrała z Wolverhampton 1:2. Jedynym pozytywem z perspektywy "The Blues" był debiutancki gol Christophera Nkunku w Premier League. Szerzej o fatalnym występie londyńczyków piszemy TUTAJ.
Hubert Kowalczyk24 Dec 2023 · 14:53