Niesamowite zwycięstwo Atletico Madryt! Mistrzowie Hiszpanii wyrwali trzy punkty w setnej minucie [WIDEO]

Atletico Madryt w niesamowitych okolicznościach zdobyło trzy punkty. Mistrzowie Hiszpanii pokonali Espanyol 2:1.
Spotkanie lepiej rozpoczęły "Papużki". Już w 4. minucie Adrian Embarba znalazł się w dobrej sytuacji, wykorzystując błąd Stefana Savicia, oddał strzał z pola karnego, jednak dobrze interweniował Jan Oblak.
W 39. minucie Słoweniec znów musiał wspiąć się na wyżyny, aby obronić uderzenie Embarby. Tym razem zawodnik Espanyolu próbował zaskoczyć bramkarza "Atleti" z dystansu. Oblak sparował piłkę na rzut rożny, po którym zespół z Barcelony zasłużenie objął prowadzenie. Bramkę głową zdobył Raul de Tomas.
W pierwszej połowie Atletico grało po prostu katastrofalnie. Podopieczni Diego Simeone nie skonstruowali żadnej ciekawej akcji w ofensywie, pozwalając na dominację gospodarzy z Barcelony.
Dopiero po przerwie madrytczycy ruszyli do ataku. W 55. minucie Thomas Lemar trafił do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Luisa Suareza, który absorbował uwagę obrońców.
Ekipa "Cholo" dopięła swego dopiero w 79. minucie. W gąszczu rywali odnalazł się Yannick Carrasco, który strzałem lewą nogą pokonał Diego Lopeza.
Z powodu przerw w grze arbiter doliczył aż 10 minut do drugiej połowy. W 100. minucie Atletico wyrwało zwycięstwo za sprawą strzału Thomasa Lemara.
Adam Kłos12 Sep 2021 · 16:02