Sensacja w ćwierćfinale MŚ w koszykówce. Porażka reprezentacji USA!

ricochet64/Shutterstock
Reprezentacja USA przegrała w ćwierćfinale MŚ w koszykówce z Francją 79:89 i pożegnała się z rywalizacją o medale.
Amerykanie, choć do Chin przyjechali bez największych gwiazd, byli uznawani za faworytów do złotego medalu MŚ. Tymczasem już w ćwierćfinale zawodnicy z USA doznali bolesnej porażki.
Do przerwy to Francuzi prowadzili 39:45. W trzeciej i czwartej kwarcie podopieczni Gregga Popovicha odrobili straty, doprowadzając do wyniku 76:71. Od tego momentu na boisku dominowali Trójkolorowi, którzy w ostatnich minutach spotkania zaliczyli serię 3:18 i mogli cieszyć się z awansu do kolejne rundy.
Bohaterem spotkania był Rudy Gobert, który rzucił 21 punktów i miał 16 zbiórek.
Porażka amerykańskich koszykarzy oznacza, że reprezentacja USA nie obroni tytułu mistrzowskiego po raz pierwszy od 2006 roku.
Awans Francuzów do półfinału MŚ to zła wiadomość dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni stracili szansę na awans na IO poprzez MŚ.
USA – Francja 79:89 (18:18, 21:27, 27:18, 13:26)