Nietypowy zakaz w Górniku Zabrze. Piłkarze nie mogą używać mediów społecznościowych

Nietypowy zakaz w Górniku Zabrze. Piłkarze nie mogą używać mediów społecznościowych
asinfo.
Autor: Maciej Pietrasik 13 mar 2020 | 21:04
W obliczu zawieszenia rozgrywek PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przygotował plan działania, którym zostali objęci piłkarze tego zespołu. W nowym regulaminie klubu pojawił się zapis o zakazie aktywności w mediach społecznościowych.
- Zapewniamy, że nie ma mowy o żadnych urlopach, choć piłkarze nie będą przyjeżdżać do klubu. To jest czas, w którym każdy musi skupić się na zachowaniu jak największych środków bezpieczeństwa, ale też - w miarę możliwości - chcemy, by piłkarze pracowali, mając nadzieję, że w końcu wyjdą na boisko i dokończą sezon. Stąd pewna aktywność fizyczna, ale też "praca domowa" choćby w postaci analizy wideo. Dziś o godzinie 15:00 wszedł w życie wewnętrzny klubowy regulamin, dotyczący ochrony piłkarzy i sztabu szkoleniowego w okresie walki z epidemią - powiedział prezes Górnika, Dariusz Czernik.
- Wprowadzone wytyczne mają na celu minimalizację zagrożenia koronawirusem. Dla każdego z nas najważniejsze jest bezpieczeństwo piłkarzy, trenerów, pracowników klubu, naszych rodzin. Dlatego zwracamy się z prośbą do całego środowiska, w tym kibiców i przedstawicieli mediów o uszanowanie niniejszego regulaminu w okresie walki z koronawirusem - dodał Czernik.
Górnik Zabrze zaleca:
1. Zostajemy w swoich domach
2. Raz na trzy dni można wyjść na zakupy spożywcze oraz w miarę konieczności do apteki
3. Bezwzględny zakaz opuszczania kraju, co dotyczy także obcokrajowców
4. Codzienny raport zdrowotny między godzinami 9-10, w którym pojawią się informacje o stanie zdrowia piłkarza i jego najbliższych
5. W razie wystąpienia niepokojących objawów u któregokolwiek z członków rodziny, niezwłoczny kontakt z kierownikiem drużyny
6. Codzienny trening, który można wykonać w domu. Zakres ćwiczeń będzie wysyłany w formie filmu każdemu z zawodników
7. Codzienna analiza taktyczna przygotowana przez sztab szkoleniowy. Do obejrzenia, analizy i weryfikacji
8. Zakaz aktywności w mediach, również społecznościowych
9. Zachowanie zasad higieny i zdrowego rozsądku
Powyższe zasady obowiązują do odwołania, w zależności od rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Źródło: asinfo.