Nieudany debiut Michała Probierza w młodzieżówce. Polacy gorsi od Grecji

Adam Starszyński / Press Focus
Nieudany debiut Michała Probierza w roli selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego drużyna przegrała towarzyski mecz z Grecją 0:1.
Probierz od pierwszej minuty wystawił kilku ogranych piłkarzy. W składzie biało-czerwonych pojawili się m.in. Kacper Kozłowski, Filip Marchwiński czy Filip Szymczak.
W pierwszej połowie Polacy dłużej od rywali utrzymywali się przy piłce, ale efekty były mizerne. Najbliżej gola byli na początku gry, gdy chytry strzał Kozłowskiego intuicyjnie obronił Tzolakis.
Bardziej skuteczni byli Grecy. Na początku drugiej połowy w pole karne dośrodkował Tourkochoritis, a głową piłkę do bramki skierował Kosidis.
Polacy mogli szybko odpowiedzieć. W 55. minucie blisko wyrównania był Jakub Myszor. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.
Biało-czerwoni przeważali, ale ciągle mieli problem ze stworzeniem sobie dogodnych okazji. Probierz próbował odmieć grę swojej drużyny zmianami. Na boisku pojawili się m.in. Mateusz Fornalczyk, Mateusz Musiałowski czy Szymon Włodarczyk.
Pierwszy z nich w 82. minucie miał niezłą okazję. Strzelał ze skraju pola karnego, ale uderzył nad poprzeczką. Więcej Polacy już nie zdziałali.
Marcin Karbowski23 Sep 2022 · 18:25