Nigeria kolejnym półfinalistą Pucharu Narodów Afryki

CP DC Press / shutterstock.com
Nigeria wygrała z Republiką Południowej Afryki 2:1 (1:0) w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki. "Superorły" zagrają w półfinale.
Nigeryjczycy wygrali 1:0 po golu Samuela Chukwueze w 27. minucie. Pomocnik, który na co dzień jest zawodnikiem Villarreal CF, trafił z pięciu metrów w sytuacji sam na sam.
Reprezentacja Republiki Południowej Afryki wyrównała w 71. minucie, kiedy Bongani Zungu trafił głową.
Remis utrzymywał się niemal do końca spotkania. W 89. minucie William Troost-Ekong wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i błąd golkipera RPA, strzelając do pustej bramki.
Nigeria wygrała 2:1 i awansowała do półfinału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Wybrzeże Kości Słoniowej - Algieria.
"Superorły" są w najlepszej czwórce Pucharu Narodów Afryki po raz pierwszy od 2013 roku, kiedy zostały najlepszą reprezentacją "Czarnego Lądu".
Jakub Kreśliński10 Jul 2019 · 22:56