Nigeria pokonała Kamerun i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki

CP DC Press / shutterstock.com
Reprezentacja Nigerii pokonała Kamerun 3:2 (1:2) w meczu 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki i awansowała do ćwierćfinału turnieju.
Na Alexandria Stadium dwa gole dla ekipy "Super Eagles" strzelił Odion Ighalo. Napastnik Shanghai Shenhua po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 19. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Kennetha Omeruo i pokonał golkipera rywali.
Na trafienie Nigeryjczyków w 41. minucie odpowiedział Stephane Bahoken, a tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Kamerunowi dał Clinton N'Jie.
Po zmianie stron drugą bramkę zdobył Ighalo, a miało to miejsce w 63. minucie. Przy jego trafieniu asystował Ahmed Musa.Trafienie na wagę zwycięstwa Nigeryjczyków zanotował z kolei Alex Iwobi w 66. minucie. Piłkarz Arsenalu FC po podaniu Odiona Ighalo skutecznie uderzył w sam środek bramki.
Podopieczni Gernota Rohra w 1/4 finału Pucharu Narodów Afryki zmierzą się ze zwycięzcą pary Egipt - Republika Południowej Afryki.