Nigeria wygrała w hicie PNA! Falstart Egiptu i Salaha [WIDEO]

Falstart Egiptu w Pucharze Narodów Afryki. Mohamed Salah i spółka w swoim pierwszym meczu na turnieju przegrali z Nigerią 0:1.
Jedyny gol meczu padł w 30. minucie. Obrońcy Egiptu nie potrafili wybić piłki ze swojego pola karnego. Ta trafiła w końcu do Kelechiego Iheanacho, który kropnął nie do obrony.
Egipt w pierwszej połowie właściwie nie istniał w ofensywie. Oddał tylko jeden strzał na bramkę Nigerii.
Po przerwie Egipcjanie przejęli inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nadal nic konkretnego z tego nie wynikało. Najlepszą okazję do wyrównania miał Salah, ale przegrał pojedynek z nigeryjskim bramkarzem.
Nigeryjczycy wydawali się kontrolować sytuację. Mogli nawet wygrać okazalej, ale w doliczonym czasie okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Ejuke.
Egipt w drugiej kolejce zagra z Gwineą Bissau. Nigeria spotka się wtedy z Sudanem.
Marcin Karbowski11 Jan 2022 · 18:59